On iki yıllık profesyonel deneyim, akademik birikim,  bilimle teknolojinin ulaştığı seviye ve de uluslar arası kalite standartlarıyla Türkiye’deki kurumsal ve bireysel öğrencilerine, en doğru ve nitelikli eğitimi  vermeye devam etmektedir.
Özel Kayra Yabancı Dil Kursu ’nun kişiselleştirilmiş metodu ile  her katılımcı için kişiye özel bir program düzenler.
Öğrenciler, başlangıç seviyeleri ne olursa olsun ihtiyaca göre belirlenen İngilizce programlarıyla sınıf açılmasını beklemeden, istedikleri zaman eğitimlerine başlarlar ve geniş pratik olanaklarıyla konuşarak İngilizce öğrenirler.
Özel Kayra Yabancı Dil Kursu, dil eğitimcileri,nörologlar ve sanatçılardan oluşan bir ekip tarafından tasarlanan dünyadaki ilk ve en etkin iletişimsel dil eğitim modülüdür.
 Nöro-bilimsel araştırmaların ışığında “anlama” becerisinden “otomatikleşme” durumuna geçmeyi ve İngilizce dilinin kalıcı hafızaya yerleşmesini hedefler.
Kullanıcıların daha başarılı olabilmeleri için eğitmenler tarafından kontrol edilmesi ve yönlendirilmesi ile kullanıcıların birey veya sınıf olarak yaptıkları çalışmalar hakkında rakamsal tablolar ve yazılı raporların otomatik olarak hazırlanması sağlanmaktadır.
Değişim hızı, yüzyılın yaklaşımı, uluslararası standart ve kalite, Garanti ve Başarı…
Özel Kayra Yabancı Dil Kursu’da öğrenilen İngilizce seviyesinin Genel Avrupa Dil Standartları  ile uyumlu olduğu; dil uzmanları  Özel Kayra Yabancı Dil Kursu nun bilimsel araştırmaları ile dil öğretimi alanında kendini kanıtlamış bir yaklaşım olduğunu kabul ederler.
Özel Kayra Yabancı Dil Kursu, eğitime katıldığı takdirde, istediği seviyeye ulaşamayan öğrencilere  EĞİTİM GARANTİSİ verdiğini, eğitimin başında yazılı olarak taahhüt ederek öğrenim garantisi verebilen tek dil okulu olmayı halen sürdürmektedir.